Toprak Düzenleyici:

Toprak Düzenleyici nedir dersek eğer, iyi bir toprak düzenleyici toprak  tamircisidir diyebiliriz. Üreticilerimiz toprak düzenleyicileri  yıllardır gübre  olarak düşündüler.Bu  yüzden gübre yerine de   kullananlar olmaktadır. Ancak bu doğru değildir. Halen ne  işe yaradığını bir çok üreticimiz bilmemektedir. Gübre hangi şekilde olursa  olsun  tarımsal bir üretim  yapılıyorsa verilmelidir. Üreticilerimizin bu konudaki alışkanlığının kolay kolay değişmediğini, toprak düzenleyici kavramını tam olarak anlayamadıkları  bilen bazı firmalar, toprak düzenleyici gübreler de üretmeye  başlamışlardır. Hem toprak düzenleyici görevi görüyor, hemde toprak düzenlemesi yapıyor. Ancak bize göre toprak düzenlemesi gübrelemenin en önemli tarafıdır. Toprak iyice düzeltildikten sonra  toprak analizi yapılıp gübre ihtiyacı tespit edilmelidir ve gübre atılmalıdır.

Toprak düzenleyici nedir sorusuna ayrıca şöyle bir cevap daha verebiliriz:

Bir fabrika düşünelim. Örneğin çikolata üretsin. Tarımsal üretim yaptığınız toprağı da fabrika gibi  düşüneceğiz. Eğer bu  fabrikaya çikolatanın ham maddesi olan süt,kakao, fındık, şeker vb. malzemeleri getirirsek   o fabrika sağlam çalışıyorsa,ayarları tam ise istenilen şekilde çikolata üretir. İşte buradaki çikolata, süt, fındık, şeker vb.  malzemeler gübre gibi düşünülebilir. Bu fabrikanın ayarları bozuksa, tamire  ve  bakıma  ihtiyacı varsa eğer, dünyanın en iyi sütünü,fındığını,şekerini kullansanız da başına  en iyi işçisini  de  koysanız bir şey üretemezsiniz. Öncelikle fabrikanın  tamir edilmesi gerekir. İşte burada fabrikaya  benzettiğimiz toprakta bozuksa, istediğiniz gübreleri verseniz de, toprak bozuksa asla doğru düzgün bir tarımsal üretim  yapamazsınız. Sanırım ‘Toprak düzenleyici Nedir’ kavramı çok iyi şekilde anlaşılmıştır. Yani Toprak düzenleyici = toprak tamircisi diyebiliriz. Ancak  iyi tamirci, kötü  tamircinin de olduğunu  bilmek  gerekir. Bir ata sözünü hatırlatacak olursak,  ‘ yarım doktor candan, yarım hoca dinden eder’  Bu yüzden hayatınızı idam ettirdiğiniz, geçiminizi sağladığınız topraklarınıza da çok iyi bakmalısınız. En iyi tamirciyi bulmalısınız. İşte Rekor Gelişim Topraklarınız için gördüğünüz, göreceğiniz en kaliteli toprak düzenleyicidir. Rekor Gelişim ile topraklarınızın bütün dertlerine son  verebilirsiniz.

Rekor Gelişim ile topraklarınızın başta sertlik olmak üzere, kireç,tuz, ph, organik madde, bakteri  gibi  bir  çok  sorunlarını normalleştirirsiniz. Yaklaşık bir boyuncada bu değerleri koruyabilirsiniz. Toprak Düzenleyici fiyatlarımızı da yukarıdaki fiyatlar bölümünden görebilirsiniz. Aynı zamanda kullanım oranlarını da inceleyebilirsiniz. Rekor Gelişim yılın her günü kullanılabilir. Ne zaman toprağa verirseniz  o  andan itibaren çalışmaya  başlar. Çok hızlı Çalışır.

Rekor Gelişimin içeriğinde  % 2  yani çok çok az  humik asit vardır. Rekor Gelişim  gerçek gücünü içeriğindeki % 90 lar düzeyindeki çok zengin mineral karışımlardan almaktadır. Çok etkili olduğu için Granül bazda piyasadaki en az kullanım oranına sahip toprak düzenleyicidir. Tamamen organik toprak düzenleyicidir. Hiç bir yan etkisi olmadığından fazla  kullanmanın da bir zararı yoktur, faydası   vardır. Bütün bitkilerde  kullanılmaktadır. Hepsinde de Rekor Gelişimi sağlamaktadır.

Related Posts

/ / / / / / / / / /

Comments are closed.