REKOR GELİŞİM  NEDİR ?

Rekor Gelişim, toprak için kullanılan toprak yapılarının fiziksel yapısını tarımsal üretime elverişli hale getiren doğal bir karışım toprak düzenleyicidir. Rekor gelişim,  mineral kayaçlardan yapılan içeriğinde hayvansal ve bitkisel bir ürün kullanılmayan  ve hiçbir yan etkisi olmayan  doğal bir karışımdır. Tamamen yerli üretimdir. Hatta içine dahi istediğiniz bitkiyi dikebilirsiniz. Bu yüzden topraksız tarım uygulamalarında da  kullanılmaktadır. Örnek uygulamaları bu linkten görebilirsiniz.

REKOR GELİŞİM , ORGANİK GÜBRE MİDİR ?

Rekor Gelişim  doğal bir karışım olup sınıfında tek doğal karışım toprakdüzenleyicidir.Toprak fiziksel yapısında sağladığı faydalar sonucunda üretime  maksimum etki yapmakta olup bir gübre gibi bitkilerin gelişimine %30 etki sağlamaktadır.

REKOR GELİŞİM , GÜBRE MİDİR ?

Toprak yapılarında olması gereken %30 hava,  % 20 su ve nem miktarlarını en üst seviyede tutarak bir gübreleme kadar üretiminize etki sağlar ve vermiş olduğunuz diğer gübrelerinde alım oranlarını en üst seviyeye çıkartır. Verilen gübrelerin alımını sağladığından toprağınızda gübre kirliliği ve pH artışı olmaz, bir gübre etkisi yapsa da Rekor gelişim  bir toprak düzenleyicidir.

REKOR GELİŞİM  VERİMİ ARTIRIR MI ?

Rekor Gelişim    aynı sezon içinde  normal şartlarda  %10 – %40 aralığında kütlesel  verim sağlar ve bunun yanında kalite artışıyla ürününüzü ekonomik acıdan en az bir üst sınıfa taşır.

REKOR GELİŞİM  KULLANIM ORANLARI  NEDİR ?

Rekor Gelişim  buğday hububat ve yem bitkilerinde 8 kg / Dekar, yılık bitkilerde 8 Kg / Dekar,  Meyve bahçelerinde 12 Kg / Dekar,   Bağlarda 8 kg  /  Dekar,  Seralarda 15 -18 kg / Dekar miktarlarında  oldukça az kullanıldığından çok ekonomiktir.

REKOR GELİŞİM  HANGİ BİTKİLERE VERİLİR ?

Rekor Gelişim topraklarınız için verilen bir ürün olduğu için, yıllık bitkiler, seralar, meyve bahçeleri, tüm ağaçlar, çim alanlar ve süs bitkileri yetiştiriciliği yapılan topraklarda kullanılabilir. Tüm bitkisel üretimlerde kullanılabilir.

REKOR GELİŞİM  HANGİ TOPRAK TİPLERİNDE KULLANILIR ?

Rekor Gelişim  toprak düzenleyici;   bitkisel üretim yapılmak istenen her türlü toprak tipinde fiziksel yapısında  düzenleme, toprak verimliliğinin devamı istenen , organik madde olarak zenginleştirme istenen, su tasarrufu yapılması gereken kurak bölgelerde, pH, tuzluluk, toprak sıkılığı  gibi  sorunların olduğu tespit edilen topraklarınızda  kullanabilirsiniz. 

REKOR GELİŞİM  SU TUTMA  ÖZELLİĞİ VAR MIDIR ?

Rekor Gelişim,toprak  yapılarınızda  doğal yağmurlarla yada insanlar tarafından yapılan sulama ile toprağa giren suyun  Rekor gelişim toprak düzenleyici kullanılan yerlerde toprak tanecik yapılarının ayrışması ve ayrışan yüzeylerde suyun daha iyi tutunarak  yer çekimi kuvvetine karşı koyabilen su miktarının artmasına sebep  vermektedir. Bu sayede su daha çok noktada ve daha uzun süreli toprak bünyesinde  kalabilmektedir.  Size sulamada sayısın da  en az %30 sulama saatin de % 30  tasarruf sağlar. Rekor gelişim kullanılan tarlanızdaki sular aktif hale geçerek faydalı bir suyada dönüşmektedir. Su molekül yapısını incelttiği için  bitkiye geçişi daha rahat olmaktadır.

REKOR GELİŞİM  TOPRAĞI YUMUŞATIR MI ?

Tarlanızda toprak ana materyal yapınızda asla değişim yapamazsınız. Oluşumu hangi yapıdaysa  o şekilde kalmak zorundadır. Fakat Rekor Gelişim kullanmış  olduğuz  tarlanızın  toprak fiziksel yapısında ayrışma ve tarıma en elverişli yapıya dönüştürebilir toprak verimliliğinizi koruyabilirsiniz. Rekor gelişim toprak yapınızdaki  kireçliliği çözdüğü için topraklarınızdaki sıkılık kepir yada kara toprak diye tabir edilen, killi yapıya sahip  geçirimliliği olmayan  ve benzeri toprak yapılarında en iyi tavlanma ve tavlılığın devamını sağlayabilirsiniz.  100 Beygir traktörünüzle süremediğiniz toprağınızı,  dedelerimizin zamanında  olduğu gibi 1  Beygir ile sürer hale gelebilirsiniz. Rekorgelişim mineral toprak yapılarında eksik olan ya da bitkisel üretimden meydana gelen kayıplar nedeniyle toprak yapılarındaki mineral oranını yükseltir. Mineraller topraklarda ayrışmayı en hızlı şekilde sağlar. Toprağınız daha fazla hava aldığından oluşan canlılık toprağınızın kabarması ve daha rahat tava gelmesini sağlar. Hasat Sonrası çok derinde de sürseniz çok sert ve büyük kesekler oluşmaz. Çok Daha az Kesek oluşur, Oluşan kesekler de kolaylıkla  parçalanır.

REKOR GELİŞİM  KÖK GELİŞTİRİR Mİ ?

Bitki kökleri  uygun fiziksel yapıya sahip  besin elementleri içeren uygun hava ve su boşluğu olan topraklarda çok iyi köklenme sağlaya bilir ve gelişimine devam eder.  Rekor Gelişim, bitkileriniz de sağlıklı bir kök gelişimine en uygun  toprak yapısını elde etmenizi sağladığı için bitkilerde yüksek  ve sağlıklı bir kök  oluşumunu  bitki çeşidine göre  gelişmesi  gereken  yapıda ve sürede köklenme  sağlar . Rekor gelişim kullanılan tarlanızda elde edilen  sağlıklı kökler en yüksek dirence sahip olduklarından dolayı  kök kuruması  çok düşük seviyelere inmektedir. Sağlıklı bir kök yapısı en iyi kalitede mahsul ve en yüksek verim almanızın ilk şartıdır.

REKOR GELİŞİM MEYVE TUTUMUNU ARTIRIR MI ?

 Topraktan üzerinde yetiştirilen bitkiye ne kadar  dengeli ve uygun oranda besin elementi ve su geçişi sağlanırsa bitkilerde oluşan reaksiyonlar da doğru orantılı olarak bitkinin geninin  gerektirdiği gibi gerçekleşir ve  meyve tutumunuz yüksek olur. Rekor Gelişim kullanılan  topraklarda, yetiştirilen bitki kökleri  en sağlıklı  şekilde  gelişim gösterip, bitkinin iletim demetlerin de sorunlar oluşmamasına, bitkilerin en üst seviyede beslenme ve reaksiyonlarının  gerçekleşmesini sağladığından  çiçeklenme ve meyve tutumu en üst seviyede olur. 

REKOR GELİŞİM  NE ZAMAN VE  NASIL VERİLİR ?

Rekor Gelişim  toprağınıza uygulama yapma  koşullarınızın (iklim,ekonomi, zaman vs) uygun olduğu yılın her günü uygulanabilir. Yıllık bitkilerde   ekim yada dikim yapılıyorsa  toprak hazırlığı döneminde son ızgara  yapılmadan toprağınızın tamamına saçılıp toprak altına 5-10  karışması gereklidir. Ekim yada dikim yapıldıktan sonrada  çapalama döneminde toprak yüzeyinin tamamına saçılıp  toprağa karıştırmanız gereklidir.  Meyve ağaçları ve diğer tüm ağaçlarda  ürün ağaç kök boğanızdan başlayıp(kök boğazına mutlaka veriniz) taç iz düşümünün tamamına her noktaya saçılıp  toprağınıza 5-10 cm karıştırılması gerekmektedir. Kök boğazına kullanmanızın bir yan etkisi olmayıp rekorgelişim yakıcı bir etki göstermemektedir.

REKOR GELİŞİM  DAMLAMA SUYLA TOPRAĞA VERİLİR Mİ ?

Rekor Gelişim  kesinlikle   damla sulama ile verilemez. Toprak altı olarak kullanılması gerektiğinden  toprağa karışması şarttır. Rekor Gelişim    çözünerek çalışan bir ürün değildir. Toprağınız da bir çözücü olarak çalışır.Toprak, su ve toprağınıza  giren besin elementlerinin çözünmesini sağlar.

REKOR GELİŞİMİ  TEK BAŞINA  KULLANSAK  OLUR MU ?

Bitkisel üretimlerde besleyici  bitki besleme ürünleri her yıl topraklarda belli oranlarda kalmaktadır. Bunların kullanılabilir olanları üretimlerde gelecek yıllarda bitkiler tarafından alınabilirler. Rekor Gelişim  bu toprak yapısında kalan besleme ürünlerinin çözünmesini sağlar fakat yapılacak uygulamalarda mutlaka ihtiyaç oranı neyse yada toprak analiz sonuçlarında uygulanması önerilen bitki besleme ürünleri gübreler  zamanında uygun oranda toprağa verilmelidir.

REKOR GELİŞİM  HERHANGİ BİR KİMYASAL İÇERİR Mİ ?

Rekor Gelişim  içeriğinde hiçbir kimyasal bulunmaz, kimyasal işlem görmez,  tamamen doğal olup toprağınız ile ilk defa buluşan bir üründür. içeriğinde hayvansal bir ürün ya da bitkisel bir artık bulunmaz.

REKOR GELİŞİM ÜRÜNLERİNİ NEREDEN BULABİLİRSİNİZ ?

 Rekor Gelişim sipariş vermek istediğinizde Çağrı merkezimiz olan 0232 364 22 22 Nolu Sipariş hattını aramanız yeterlidir. 

                  REKOR GELİŞİM  İLETİŞİM FORMU

Telefon Numaranız

Adınız (Gerekli)

E postanız (Gerekli)

Mesajınız

REKOR GÜBRE  TARIM GIDA  SAN. VE TİC. AŞ.  : +90 232 364 22 22 (Pbx)   +90 555 978 42 07      Fax +90 232 335 50 35   Adres : 29 Ekim Mah. 10001 Sok. No:50/1  Menemen- İzmir  E-mail : rekorgelisim@gmail.com  E-TİCARET www.rekorgelisim.com.tr

                                                            

Related Posts

/

Comments are closed.