Oğuzhan Söyler : ( Telefon: 0232 364 22 22  –  0555 978 42 07)

İZMİR (AA) – MUSTAFA YILDIRIM – Ağabeyini ağaç sökümü sırasında dozer altında kalarak kaybeden İzmirli girişimci, “ağaçlar kurumasın” diye verdiği mücadelede, ağaçları kurumaktan kurtaran ürün geliştirdi.

Oğuzhan Söyler, AA muhabirine, 2002 yılında Çiğli ilçesinde, kuruyan bir zeytin ağacının sökümü sırasında dozer altında kalan işçi ağabeyini kaybettiğini söyledi. Bu olayın kendisini ve ailesini derinden yaraladığını dile getiren Söyler, o günden sonra ağabeyinin hayatını kaybetme nedeni olarak gördüğü “ağaç kurumasının önüne nasıl geçilebileceği?” konusunu araştırdığını, bulacağı çarenin acılarını hafifleteceği inancıyla çalışmaya başladığını anlattı.

Araştırmaları sırasında ağaç kurumasının çiftçilerin önemli bir sorunu olduğunu farkettiğini dile getiren Söyler, şunları söyledi:

“Ağabeyimin hatırası için kendimi ağaçları yaşatmaya adadım. Bu uğurda mücadele ederken dal kuruması, kök çürümesi, kanser gibi teşhislerle adlandırılan ağaç kurumasının üreticilerin en fazla şikayet ettiği, ülkemizin de her yıl milyarlarca lira zarara uğramasına yol açan, önemli bir sorun olduğunu gördüm. Kuruyan ağacın yerine toprağı değiştirilmeden yeni fidanlar dikilse bile bir süre sonra kuruduğunu görünce bu durumun toprak bozulmasından kaynaklandığı ihtimali üzerinde durmaya başladım. Bu nedenle araştırmalarımı toprak üzerinde yoğunlaştırdım. Madenlerden elde edilen bir karışımın çiçek ve bitki gelişimine katkıda bulunduğunu keşfedince bunu kuruyan ağaçlar üzerinde denedim ve verimli bir toprağın ihtiyaç duyduğu tüm maden ve minerallerin karışımından oluşan organik bir toprak düzenleyici ürettik.”

– “Organik karışım toprak düzenleyici”

“Ağaç dostu” adını verdiği ürünün içerdiği maddeler sayesinde toprağı tedavi ettiğini kaydeden Söyler, “Toprağın, bütün bozuk değerlerini ayarlıyor ve 1,5 metre derinliğine kadar toprağın gevşemesini sağlayarak sıkılaşmasının önüne geçiyor. Böylece sulamadan da tasarruf sağlıyor. Toprağın su tutma kapasitesinin yüksek oluşu bitki gelişmesi ve verimi de olumlu etkiliyor.

Ürüne 2010 yılında  “toprak düzenleyici” lisansıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onay aldık. Bu ürün kimyasal bir ilaç değil. Ürün zeytin, kiraz, vişne, elma, ceviz, erik, şeftali, portakal, Antep fıstığı, fındık gibi her çeşit ağaçta kullanılabiliyor. Toz halindeki ürünümüzü ağaç köklerine serpiyoruz. İçeriğindeki maddeler sayesinde toprağı tedavi ediyor. Rekolte artırıcı özelliği de bulunuyor. Şu ana kadar binlerce ağaçta kullandık ve başarılı sonuçlar elde ettik. Bize ulaşan herhangi bir yan etkisi de olmadı” diye konuştu.

Ürünü sergiledikleri fuarlarda önceleri dikkate alınmadığını dile getiren Söyler, son çare olarak ürünü deneyen üreticilerin kendisini arayıp teşekkür ettiğini ve hayır duasını aldıklarını sözlerine ekledi.

      Oğuzhan Söyler  haberleri, Ağaç kuruması,  Oğuzhan Söyler kimdir, ne  yapmıştır, Oğuzhan söyler  hakkında ayrıntılı bilgi, Oğuzhan söyler’in firmasının adı nedir, Nasıl ulaşılır, Oğuzhan söyler’in adresi ve telefonları kaçtır, telefon numarası, Ağaç kurumasını çözen  Oğuzhan, İzmir’den Oğuzhan söyler, Oğuzhan Söyler’in bulduğu ilaç nedir, ne  işe yarar, nasıl kullanılır, Oğuz Söyler.

    Oğuzhan söyler Rekor Gelişim  adı altında ağaç kurumalarının  önüne geçen, bütün bitkilerde en yüksek  verim  ve   kaliteye   ulaşabilen,  toprağın  bütün  sorunlarını  çözen REKOR GELİŞİM  markası ile  piyasada satılan   ürünün imtiyaz sahibidir.

Oğuzhan Söyler

Oğuzhan Söyler - Ağaç Kuruması

Oğuzhan Söyler - Ağaç Kuruması İlacını bulan Adam

/ / / / / / / / / / / /

Comments are closed.