REKOR GELİŞİM   UYGULAMA  ŞEKLİ VE  KULLANIM ORANLARI

REKOR GELİŞİM BÜTÜN BİTKİLERE UYGULANIR. Granül katı bir formdadır DAMLAMA SULAMA İLE KESİNLİKLE VERİLMEZ. Tavsiye edilen kullanım miktarından fazlası uygulanması halinde ters durum oluşturmaz, uygulandıktan sonra Sulanmasa da herhangi bir şekilde özelliğini yitirmez yada bitkiye zarar verici bir yan etki yapmaz. Toprağınıza ve bitkilerinize uygun gübreleri Rekor Gelişim uygulamasından önce yada sonra atabilirsiniz, aynı anda GÜBRE İLE KARIŞTIRIP ATMAYINIZ. Aşağıda belirtilen kullanım dozları, toprağın aşırı bozuk olması halinde % 50 artırılmalıdır.

AĞAÇLARDA KULLANIMI :

Her Çeşit ağaç için kullanılır. iki yılda bir kere Dekara 12 Kg  uygulanır. Bütün ağaçlarda yılın her günü uygulanabilir.Önce verilen ağaçlar her zaman daha iyidir.

Ağaçlarda Kullanım Oranı

Ağaçlarda, ağaç başı kullanım miktarını gösterir tablo yukarıdadır. Tablodan bir  örnek verecek olursak kırmızı işaretli  6 x6  dikim aralığı olan bir  bahçenizde , ağaç başı kullanım miktarının  432 Gram olduğu gözükmektedir. AĞAÇ KURUMASI – DAL KANSERİ VB. BOZUK AĞAÇLARDA yukarıdaki tabloda  belirtilen ağaç başı miktarlarının 3 katı uygulanmalıdır. Örneğin yukarıdaki örnekte olduğu gibi  6 x 6  dikim aralığındaki 432 Gram atılan ağaç, kuruyorsa  3 x 432  = 1296 Gram  olarak uygulanmalıdır.

 

Ağaçlara elle saçılarak uygulanır. Herhangi bir çapalama – kazma vb. işlemi yapmadan önce Yetişkin ağaçlarda kök boğazının dibinden- sıfırından başlanıp taç izdüşümünün bitimine kadar, fidanlarda ise kök boğazının dibinden – sıfırından başlanıp dal izdüşümünün bitimine kadar toprak yüzeyine saçılır ve 5-10 cm derinliğinde çapalama yapılması yeterlidir. Gübre atımının yasak olduğu KÖK BOĞAZI BÖLGESİNE KESİNLİKLE ATILMALIDIR.

BAĞLARDA:

iki yılda bir kere, Dekara 8 KG yılın her günü uygulanır. Kök Başına ise yaklaşık olarak 60 Gram uygulanır. Kök boğazının dibinden – sıfırından başlanıp saçak köklere kadar saçılıp 5-10 cm derinliğinde çapalama yapılması yeterlidir.

TARLA VE BAHÇE BİTKİLERİNDE : Yonca, Pancar, Mısır, Buğday, pamuk, Tütün, Domates, Biber, soğan, sarımsak  ve  diğer  her türlü  tarla ve bahçe bitkisi için kullanılır. Kullanım Miktarı : iki yılda bir kere, Dekara 8 KG’dır. Kullanım Zamanı ve Şekli : Sürülmüş boş tarlaya, tarlanın her yerine gelecek şekilde elle yada tekli Fırfır aleti ile Saçılır, sonrada ızgara  çekilmesi yeterlidir. Ekim yapılmış tarlada ise, hem sıra arasına hemde ekim-dikim hizasına gelecek şekilde saçılıp çapalanmalıdır. Yonca vb. yem bitkilerinde ise yine ekim öncesi aynen yukarıdaki gibi uygulanır, ekim sonrası atılmak istenirse eğer, biçildikten sonra elle yada tekli Fırfır ile saçılır ve sulanır. Tuz oranı yüksek topraklarda ekimden- dikimden en az 1 ay önce uygulanırsa tuzluluğun düşürülmesi ve erken tavlandırma için zaman kazanılmış olunur.

SERALARDA:

Her çeşit Sera bitkisi için kullanılır. Kullanım Miktarı : iki yılda bir kere, Dekara 16 KG’dır. Kullanım Zamanı ve Şekli: Dikimden önce tavalara yada tüm alana, Naylon kapama solarizasyon döneminde ise ekim yapılan toprak üzerine saçılıp karıştırılarak uygulanır. Dikim yapılmış olan seralarda da çapa altı olarak tavalara saçılarak uygulanabilir. Tavalara saçılırken özellikle kök boğazı bölgesinede saçılmalıdır. Taban gübresi uygulaması yapılacaksa Rekor Gelişim uygulamasından önce yada sonra atılabilir. Rekor Gelişim uygulanan seralarda, samra uygulamasını, her yıl değilde 3-4 yılda bir uygulamanız yeterlidir.

SÜS, SAKSI BİTKİLERİNDE, ÇİM ALANLARDA:

Saksı toprağı hazırlanması aşamasında 1 Metreküp toprak için 5 KG Rekor Gelişim uygulanır. Saksıya Dikilmiş olanlarda ise üstten saçılıp karıştırılır. Tarla yada Seraya dikilmiş süs bitkilerine uygulama ise aynı ağaçlarda olduğu gibi uygulanır. Çimlerde 1 dekara 16 Kg  uygulanır. Çim ekiminden önce yada ekilmiş ise biçim sonrası uygulanabilir.

Tescil Belgesi İçin Tıklayınız

REKOR GELİŞİM  İLETİŞİM FORMU

Telefon Numaranız

Adınız (Gerekli)

E postanız (Gerekli)

Mesajınız

REKOR GÜBRE TARIM GIDA SAN. VE TİC. AŞ. : +90 232 364 22 22 (Pbx) +90 555 978 42 07 Fax +90 232 335 50 35 Adres : 29 Ekim Mah. 10001 Sok. No:50/1 Menemen- İzmir E-mail : rekorgelisim@gmail.com E-TİCARET www.rekorgelisim.com.tr